تاریخ زنی و پرینت بر روی ظروف پلاستیکی PET

تاریخ زنی روی پت PET

پلی اتیلن ترفتالات (PET) به دلیل خواص ذاتی آن نظیر استحکام، انعطاف پذیری و شفافیت، مدت هاست به عنوان یک ظرف مناسب درصنایع غذایی و سایر صنایع برای پر کردن مایعاتی مانند نوشابه های گازدار، آب معدنی، نوشیدنی های انرژی زا و آبمیوه ها، روغن های خوراکی و غیره استفاده می شود. علاوه بر این، بطری‌های PET در بسته بندی مواد بهداشتی نظیر شامپوها نسبت به موادی مانند HDPE محبوبیت بیشتری دارند.

در خصوص این ماده و در زمینه چاپ تاریخ و سایر اطلاعات روی بطری هایی که جنس آنها PET هست، دو فناوری اولیه وجود دارد: چاپ جوهر افشان پیوسته و علامت گذاری با استفاده از لیزر CO2.

هر دوی این فناوری ها میتوانند در خصوص چاپ اطلاعات بر روی این بسته بندی ها مورد استفاده قرار بگیرند. اما باید به این نکته توجه داشت در صورتی که از لیزر برای این منظور استفاده شود اطلاعات درج شده دائمی خواهند بود.

جت پرینتر PET

چاپ لیزری روی PET

هنگام علامت گذاری لیزری روی پلاستیک، به ویژه بطری های PET، لیزر CO2 می تواند تعامل منحصر به فردی با سطح پلاستیکی ایجاد کند. این تعامل یک اثر مات بر روی یک بطری یا ظرف برای تولید کدهای قابل مشاهده و دائمی ایجاد می کند. انتخاب لیزر مناسب مستلزم تطبیق طول موج لیزر با ضخامت PET است. برای ایجاد این تطابق، کارشناسان آشنا به چاپ با لیزر به ارزیابی بسترها می پردازند و با ارائه نمونه‌های علامت‌گذاری شده و تست های لازم سرعت و شرایط مناسب برای علامت گذاری مناسب روی بسته بندی ها را تعیین میکنند.

در همین زمینه داشتن تجربه کافی برای ایجاد عملیات کد گذاری مناسب بسیار حیاتی است. جدیدترین فناوری های بکار رفته در زمینه بسته بندی اجازه تولید بطری هایی بسیار نازک از جنس PET تا 50 درصد نازک تر و سبک تر از گذشته را میدهد. برای جلوگیری از حکاکی عمیق سطوح پلاستیکی سبک و حفظ یکپارچگی ساختار بطری، لیزرهای CO2 با استفاده از طول موج 9.3 میکرومتر برای این منظور ایده آل هستند. به همین دلیل باید از دستگاه هایی استفاده کرد که بتوانند با حداکثر توان با کیفیت علامت ثابت بر روی بطری های بسیار نازک PET مورد استفاده قرار گیرند.

از همین رو مشاوره با کارشناسان با تجربه و خبره در این زمینه بسیار میتواند راهگشا باشد.

چاپ لیزری روی پت PET

جت پرینترهای صنعتی برای چاپ بر روی PET

چاپگرهای پیوسته یا جت پرینترهای صنعتی (CIJ) در صورتی که به شکل مناسب مورد استفاده قرار بگیرند میتوانند چاپ دقیق و بدون تماس را حتی بر روی اشکال نامنظم بطری ها و ظروف PET ارائه دهند. در این زمینه انتخاب جوهر و حلال مناسب بسیار مهم است. پارامترهایی نظیر خشک شدن سریع، روان بودن و ویسکوزیته مناسب، چسبندگی، کنتراست بالا، ایمن برای مواد غذایی و نفوذ تراکمی مواردی هستند که در انتخاب جوهر هنگام استفاده برای چاپ روی پت بسیار مهم است.

تاریخ زن روی بطری

اگر شما هم به دنبال یک چاپ ایده آل بر روی بسته بنده های پت خود هستید میتوانید برای مشاوره با ما تماس بگیرید.

دستگاه تاریخ زنی برای پت PET ، جوهر مناسب برای PET ، چاپ تاریخ روی PET

فروشگاه اینترنتی جت پرینتر
شماره تماس:

09124222529

آدرس ایمیل: rezaei.dave89@gmail.com

درباره ما

فروشگاه ما یک فروشگاه آنلاین جت پرینتر می باشد. این فروشگاه به عنوان یکی از بزرگ ترین فروشگاه های اینترنتی در زمینه فروش انواع جت پرینتر های دومینو، ایماژ، هیتاچی، لینکس و … به صورت نو و دست دوم می باشد. همچنین قطعات یدکی جت پرینتر، جوهر و حلال و …در این مجموعه ارائه می شود. این مجموعه همواره سعی خود را در ارائه بهترین و با کیفیت ترین محصولات با مناسب ترین قیمت دارد.

جت پرینتر ایماژ

 

1400 © تمامی حقوق نزد فروشگاه اینترنتی جت پرینتر محفوظ است.طراحی و اجراء:طراحی سایت در تهران اکسینو

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.